ANASAYFA ÜRÜNLERIMIZ KULLANIM DESTEK ILETISIM  
 

 

 
SMARTPTS TRT’DE CANLI OLARAK YAYINLANAN BİLİŞİM RÜZGÂRINDA.. - Haberi İzlemek İçin Tıklayınız
SmartPts Plaka Tanıma Sistemleri TRT’de canlı olarak yayınlanan Bilişim Rüzgarı isimli programa konuk oldu. Programda SmartPts’nin kullanım alanları, kullandığı ekipman ve teknolojilere geniş yer verildi.  TRT ekibi tarafından üç  gün boyunca yapılan çekimler televizyon izleyicileri ile buluşturulurken, programa canlı yayın konuğu olarak Sinan UĞURLUOĞLU katılarak, SmartPts ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

SMARTPTS KARADENİZ BAYİLER TOPLANTISINDA…

SmartPts Samsun North Point Otelde düzenlenen bayiler toplantısında, bölgenin ileri gelen bilgisayar ve güvenlik firmaları ile bir araya geldi…

İki gün süren ve sektörün seçkin firmalarının katıldığı bayiler toplantısında SmartPts Proje Müdürü Mehmet UĞURLUOĞLU Plaka Tanıma Sistemi teknolojilerinin geldiği son nokta, yeni versiyonlar, donanım ekipmanları ve örnek projeler ile ilgili bilgiler verdi. Ayrıca toplantıda 2008 yılı değerlendirmesinin ve 2009 yılı hedeflerinin de ele alındı.

Samimi bir ortamda geçen toplantıya SAMSUN, ÇARŞAMBA, BAFRA, FATSA, RİZE, SULUOVA, GİRESUN, TRABZON, ARTVİN, ORDU, ÜNYE, KORGAN, NİKSAR, KIRŞEHİR, AMASYA, TOKAT, REŞADİYE, ERBAA, TOKAT, TURHAL, KIRŞEHİR, ERZİNCAN ve ERZURUM illerinde faaliyet gösteren bayiler katıldı.

Toplantı sonrasında 2008 yılının başarılı bayilerine Öncü Güvenlik Sistemleri Genel Müdürü İbrahim GÖNÜLLÜ tarafından teşekkür plaketleri verildi. Toplantıya katılan bayiler arasında yapılan çekilişle de katılımcı birçok firma çeşitli hediyeler kazandı.


AFYON YENİ OTOGAR TESİSLERİ SMARTPTS’Yİ TERCİH ETTİ…

Türkiye’nin önemli kavşak noktalarından birisi olan Afyon’da yapımı tamamlanan, Afyon Şehirlerarası Otobüs Terminali plaka tanıma sistemi olarak Smartpts’yi tercih etti.

Otogar giriş ve çıkışlarına konumlandırılan Smartpts kameraları ve donanımları sayesinde, otogara giren tüm otobüs ve araçların plakaları otomatik olarak sisteme kayıt ediliyor.  Çeşitli amaçlara göre bu bilgiler sorgulanıp, raporlanabiliyor. İstenildiği takdirde ise, otogar polis noktasında bulunan yetkililerce otogara giriş çıkış yapan tüm araçlar otomatik olarak Polnet sisteminde sorgulanabiliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan Polnet veritabanında, tüm Türkiye genelinde aranan araçlar, ihbarlı araçlar veya hacizli araçların kayıtları tutuluyor. Smartpts Otomatik Plaka Tanıma Sistemi ise bu kayıtlara online bağlanarak, 0.2 sn  gibi kısa bir süre içince araç plakasını sorgulayarak sonuç bilgisini sisteme kaydediyor.  Böylece birçok yolun kesişim noktasında olan, binlerce araca ve onbinlerce insana hizmet veren Afyon Şehirlerarası Otobüs Terminalinin güvenliğine önemli bir katlı sağlamaktadır.


KURTLAR VADİSİNİN SEVİLEN KARAKTERİ “DELİ HÜSNܔ SMARTPTS EKİBİ İLE..

Kurtlar Vadisinde Hüsnü Yalınkılıç ismi ile rol alan ve büyük beğeni ile izlenen oyuncu Adnan Erdoğan TV haberlerinde izlediği SmartPts projesi ile ilgili bilgi almak için ziyarette bulundu. SmartPts Plaka Tanıma Sistemleri ve kullanıldığı yerler ile ilgili geniş bilgi alan Erdoğan, projenin Türk  Mühendislerince geliştirişmiş oluşunun gurur verici olduğunu ve özellikle metropollerin gün geçtikçe güvenli şehirler olmaktan çıktığı için insanların kendilerini özel sitelere ve yaşam kentlerine attıklarını ve bu sitelerde ve otoyolar da uygulanan SmartPts projelerinin de güvenlik açısından yetkililere ve emniyet güçlerine kolaylık sağlayacağını söyledi. Özel hayatında profesyonel fotoğrafçılıkla da uğraşan Erdoğan, yanından ayırmadığı fotoğraf makinesi ile SmartPts ekibi ve çalışanlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirerek ekibimize hediye etti.

SMARTPTS 11.ULUSLARARASI ISAF FUARINDA...

SmartPts Plaka Tanıma Sistemi “  bu yıl 11.si düzenlenen ve sektörün en büyük fuarı olarak kabul edilen 11.Uluslararası İstanbul Isaf Güvenlik Fuarında görücüye çıktı. Proje fuarda büyük ilgi gördü ve takdirle karşılandı.

Sistemin 180 km hıza kadar giden araçların plakalarını bile 0,02 sn gibi kısa bir sürede, %95’lik bir başarı oranı ile doğru tanıyor olabilmesi ve Türk plakalarının yanı sıra, Latin harfli dünya plakalarını da tanıyabilmesi sistemi fuarda ön plana çıkardı. Ayrıca sistem kolay kullanıcı arayüzü ve uzaktan yönetim  özellikleriyle de dikkat çekti.

Plaka Tanıma Sistemlerinin son günlerde ülkemizde faili meçhul birçok olayın aydınlamasında önemli bir rol oynayan MOBESA şehir güvenlik sistemlerin de de etkin rol oynaması bekleniyor.

11.Uluslararası İstanbul Isaf Güvenlik Fuarında tanıtımı yapıldıktan sonra oldukça beğenilen ve ilgi gören SmartPts Plaka Tanıma Sistemine ulusal basında yoğun ilgi gösterdi ve birçok ulusal televizyon kanalın ana haber bültenlerinde haber olma başarısı gösterdi.

SMARTPTS STV ANA HABER BÜLTENİNDE...

STV de yayınlanan SmartPts Röportajı İçin Tıklayınız

BAYBURT MOBESE’YE SMARTPTS İMZASI…

Bayburt İli Kent Güvenlik Yönetim Sistemi MOBESE (Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu) kapsamında şehir giriş ve çıkışlarında Plaka Tanıma Sistemi olarak SmartPts kullanıldı.Bayburt ilini komşu illere bağlayan, Bayburt -Gümüşhane, Bayburt – Erzincan ve Bayburt-Erzurum karayolları üzerine gidiş ve geliş şeritlerini kapsayacak şekilde konumlandırılan kameralardan gelen bilgiler SmartPts Serverı üzerinde işlenerek plaka bilgileri kaydedilmektedir. Aynı zamanda Polnet sorgulaması da yapılan sistem %95’lik bir başarı oranı ile devreye alınmış olup, Bayburt İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kullanılmaya başlanmıştır.